Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü tarafından düzenlenecek olan ProCE Gayrimenkul Geliştirme Yarışması’nın son başvuru tarihi 20 Ekim.

proce takvimi

Yarışmanın Amacı 

Yarışmanın ana amacı teorik olarak birçok bilgiyle donatılan öğrencilerin, bu bilgileri uygulayabilmeleridir.

Yarışmacılar proje geliştirme ve yatırım konusunda yaratıcılıklarını ortaya koyacak fırsatlar bulacaklardır. Amaç farklı disiplinlerden birçok öğrencinin bir araya geldikleri bu yarışmada takım olmayı, projenin tasarımından yapımına ve değerleme aşamasına kadar çevresiyle uyum içerisinde olan bir yapı ortaya koymayı öğrenmeleridir. Yarışma kapsamında verilecek online seminerler sayesinde, proje hazırlama sürecinde yarışmacılara jüriler ve BÜYAP tarafından yol gösterilecek, karşılaştıkları zorluklarla baş etmelerine yardımcı olunacaktır.

Bunların yanında gelişmekte olan gayrimenkul sektörü, çevre dostu ve sürdürülebilir yapılar alanında öğrencilerin ufkunun genişlemesi için bilgiler sağlanacaktır.

Başvuru ve Kayıt Süreci 

– Katılım ücreti takım başı 300 TL’dir.
– Yarışmaya katılım 50 takımla sınırlıdır ve fazla kayıt olması takdirde başvurusu tamamlanmış olan ilk 50 takım kabul edilir.
– Katılım ücreti kayıt formunda belirtilen banka hesabına yatırılmalıdır. Başka bir ödeme şekli kabul edilmeyecektir. Katılım ücretleri yatırılmadan başvurular onaylanmamaktadır.
– Başvuru sürecinin tamamlanması için yarışmacıların öğrenci belgesi fotoğraflarının ya da dijital kopyalarının, proce@buyap.org adresine mail yoluyla ulaştırılmaları gerekmektedir(e-devletten alınmış öğrenci belgeleri de geçerlidir.)
– Başvuru süreci tamamlandıktan sonra takım kaptanına kayıt onay maili gönderilecektir. Takım kaydı tamamlandıktan sonra herhangi bir geri ödeme talep edilemez.

Önemli Tarihler 

Takım kayıtlarının tamamlanması: 20 Ekim
Arazi gezisi: 23 Ekim
Online seminerler: 23-24-25 Ekim
Proje teslim tarihi: 7 Şubat
Finalist 5 takımın belirlenmesi: 14 Şubat
Final Sunumları: 19 Şubat
ProCE ödül töreni ve sergisi: 26 Şubat

Ödüller

Birincilik Ödülü: 3000₺
İkincilik Ödülü: 2000₺
Üçüncülük Ödülü: 1000₺

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız